Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp.

Wolontariat

 

 

 

Drogi kandydacie na Wolontariusza,

Cieszymy się, że chcesz dołączyć do naszego Zespołu.

Zanim wypełnisz dokumenty znajdujące się w załącznikach do pobrania proszę zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pracy wolontariackiej przy PCPR w Gorzowie Wlkp, które znajdują się poniżej. 

Wypełniony formularz możesz złożyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną do naszej instytucji, tj. ul. Pankiewicza 5-7, 66-400 Gorzów Wlkp., lub drogą ekektroniczną na adres: pcpr@powiatgorzowski.pl

Po przeanalizowaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na spotkanie i rozmowę.

Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. 

Każda osoba, która chciałaby ofiarować dzieciom czas i zainteresowanie, znajdzie dom, oczekujący właśnie jej. Maluchy z radością poznają ciocię/wujka, która/y wymyśli nowe gry, opowie nieznane bajkowe historie i przytuli. Uczniom przyda się powtórka materiału z angielskiego i matematyki, a dzięki zdobyczom techniki korepetycje mogą być prowadzone zdalnie. Indywidualne podejście i dokładne objaśnienie niezrozumiałych zagadnień przełoży się na poszerzenie wiedzy dziecka i pomoże zwalczyć trudności w szkole. Potrzebne są również osoby, które pozwolą młodzieży rozwinąć zainteresowania, a może odnaleźć zupełnie nowe hobby. Czasem wystarczy sama obecność, okazja do szczerej rozmowy, podzielenia się troskami i radościami. Przygotowującym się do opuszczenia placówki młodym ludziom wiele wsparcia daje posiadanie własnej rodziny zaprzyjaźnionej. Życzliwa dłoń przyda się także dorosłym. Rodzice zastępczy, mający pod opieką całą gromadkę dzieci, chętnie powitają wolontariusza, który odciąży w codziennych obowiązkach związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, od czasu do czasu zrobi zakupy, czy pomoże w załatwieniu różnych spraw poza domem.

Do zobaczenia !

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny